Rodzinny Ogród Działkowy im. Władysława Reymonta w Łodzi 2014 by LK

Autor fotografii zamieszczonych w galerii: Krzysztof Lewandowski

 

 

Dla dociekliwych wyjaśniamy na czym polega bieg na orientację - cytat ze strony UKS Orientuś, źródło: www.orientuslodz.pl

 

"O co tu chodzi?

Co to jest bieg na orientację?

Jednym słowem to przyjemność, a dokładniej polega to na połączeniu dwóch cech: wyobraźni i sprawnego umysłu.
Nie musisz być najlepszym biegaczem - wystarczy Twój zapał, wiara we własne siły i porządny trening.

Bieg na orientację (w skrócie BnO) to dyscyplina sportu, w której zawodnik odnajduje, mając do dyspozycji mapę i kompas, punkty kontrolne ustawione w lesie. Potwierdza obecność na punktach przy pomocy specjalnych kasowników na karcie startowej bądź za pomocą "chipa" - elektronicznego systemu. Kolejność "zaliczania" punktów kontrolnych jest obowiązkowa, natomiast wybór drogi pomiędzy nimi - to sprawa zawodnika, a zarazem istota biegu na orientację.

Tu nie wystarczy dobrze biegać, przede wszystkim musisz umieć czytać mapę i orientować ją w terenie. Potrzebna Ci jest wyobraźnia, dzięki której będziesz umiał na płaskiej mapie zobaczyć górki, dolinki, drogi, strumienie, gęstwiny, polanki czy budynki. Bieg na orientację to także kontakt z naturą. Będąc w lesie nie jesteś narażony na presję kibiców, okrzyki czy gwizdy, przeżywasz tam swoją osobistą przygodę wśród odgłosów i zapachów natury. Możesz spotkać dzikie zwierzęta, przedziwnie poskręcaną sosnę albo trafić w urocze, ciche zakątki, w które nie dotarł jeszcze żaden turysta.

Bieg na orientację pomoże Ci rozwinąć w sobie wiele praktycznych umiejętności, takich jak: pewność siebie, samodzielność, szybkość w podejmowaniu decyzji. Dzięki udziałowi w zawodach możesz poznać coraz to nowe miejsca, zawrzeć ciekawe znajomości i zawiązać nowe przyjaźnie."

 

Przykładowa mapa uczestników (dla kategorii profesjonaliści) biegu w Naszym ogrodzie:

                                     

 

 

Podziękowania za udaną współpracę od Uczniowskiego Klubu "Orientuś" :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Rodzinny Ogród Działkowy im. Wł. Reymonta @ 2014 by LK

Łódź Park Tour w Naszym ogrodzie?
Czemu nie?! :)

 

20 października odbył się finał letniego cyklu Łódź Park Tour. Zarząd ROD w porozumieniu z Klubem Uczniowskim „Orientuś” umożliwił uczestnikom bieg terenowy na terenie naszego ogrodu, który był głównym punktem rozgrywanej rywalizacji.

Jak zapowiadali organizatorzy "będzie się działo" i też tak było - pod osłoną nocy i padającego deszczu, który dodatkowo utrudniał bieg uczestnicy przemierzali alejkami Naszego ogrodu w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Oczywiście nie zabrakło i Naszych działkowców uczestniczących w tym wydarzeniu.

Serdecznie zachęcamy do tej formy aktywności (nie tylko fizycznej o czym wyjaśni poniższy artykuł).

 

 

 

 

 

 

ŁÓDŹ PARK TOUR W NASZYM OGRODZIE 20.10.2016r.

 ul. Źródłowa 36/38, 91-735 Łódź

  504 165 304

rod.reymonta@wp.pl

 

 

Polski Związek Działkowców
Stowarzyszenie Ogrodowe w W-wie

Rodzinny Ogród Działkowy

im. Władysława Reymonta w Łodzi