Rodzinny Ogród Działkowy im. Władysława Reymonta w Łodzi 2014 by LK

Po przybyciu na miejsce, pierwszym punktem zwiedzania była hala OSiR, w której można było zobaczyć udoskonalone gatunki warzyw, roślin ozdobnych oraz owoców, kompozycje florystyczne, a także degustować tradycyjne wyroby z regionów Skierniewic.
Rodzinne Ogrody Działkowe z powiatu skierniewickiego przygotowały wystawę na której użytkownicy działek wyeksponowali kwiaty, owoce oraz warzywa pochodzące z ich ogrodów. Znalazły się również warzywa biorące udział w konkursie pod tytułem: „ Największy owoc i warzywo”.
O godzinie 12:00 święto zainaugurował wspomniany przemarsz ulicami miasta, po którym nastąpiło oficjalne otwarcie dwudniowej "imprezy".

Na rozległym terenie  miasta Skierniewic można było  spróbować lokalnych specjałów, ponieważ hasło tegorocznego święta to: "Miasto pełne smaku".

Sprzedawcy oferowali także przeróżne sadzonki, cebulki, całe rośliny, które z chęcią nabywali i nasi działkowcy.
Powrót do miejsca zbiórki z rana odbył się, co prawda z lekkim opóźnieniem spowodowanym korkami na wyjeździe ze Skierniewic  i małą usterką techniczną, ale zadowolenie z wyjazdu działkowców i ich rodzin było widoczne na wielu twarzach.

Z resztą…,co to co za wycieczka bez nieplanowanych przygód – tylko takie pozostają najdłużej w naszej pamięci.

Podsumowując - najważniejsze, że towarzyszyła nam nie tylko piękna pogoda meteorologiczna, ale i ducha, dzięki której czas upłynął w sympatycznej atmosferze.

 

autor zdjęć: Łukasz Kowalski

 

ŁK


Rodzinny Ogród Działkowy im. Wł. Reymonta @ 2014 by LK

 

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw to największe dwudniowe święto skierniewickie.


Tradycja ta została zapoczątkowana w 1977 roku przez prof. Szczepana Pieniążka oraz wybitnych naukowców z Instytutu Ogrodnictwa.
Święto w sobotę zainaugurował przemarsz ulicami miasta parady złożonej z ponad 50 grup - uczniów szkół, przedstawicieli lokalnych instytucji oraz sąsiednich gmin.

 

Dnia 17 września 2016 roku nie mogło zabraknąć również i działkowców z Naszego ogrodu :).
W zorganizowanym przez Zarząd ROD wyjeździe autokarowym uczestniczyła grupa działkowców i ich rodzin, która liczyła ponad 40-ści osób.
Po zbiórce w wyznaczonym miejscu wyjechaliśmy w dobrych nastrojach, punktualnie z zadeklarowaną godziną odjazdu. Opiekunem i jednocześnie pilotem naszej wycieczki była oczywiście prezes zarządu - pani Zuzanna.

 

 

 

 

WYJAZD DO SKIERNIEWIC 17.09.2016

 ul. Źródłowa 36/38, 91-735 Łódź

  504 165 304

rod.reymonta@wp.pl

 

 

Polski Związek Działkowców
Stowarzyszenie Ogrodowe w W-wie

Rodzinny Ogród Działkowy

im. Władysława Reymonta w Łodzi