Do złotej  odznaki Zasłużony Działkowiec nominowano 3 osoby, ale Uchwałą Krajowej Rady PZD przyznano tylko dwie odznaki.

 

 W tym roku po raz pierwszy ogrodowa Komisja ds. Odznaczeń przyznała także działkowcom i „przyjaciołom naszego Ogrodu” od lat wyróżniającym się w pracy
na rzecz Ogrodu odznaki „Za zasługi dla ROD". Łącznie było to 15 osób.

 

 Podczas obchodów Dnia Działkowca w szczególny sposób dziękujemy za pracę tym działkowcom, którzy w danym, a więc 2022 roku wyróżnili się w pracy na rzecz Związku oraz w pracy na rzecz Ogrodu. Osoby te otrzymały dyplom - podziękowanie, jak również kartę podarunkową do wykorzystania w markecie budowlanym i ogrodowym OBI, razem było to 21 nagrodzonych osób.

 

 Podziękowania za prace w komisjach walnego zebrania sprawozdawczego i bon podarunkowy OBI otrzymały również nasze działkowiczki.

 

 Po części oficjalnej Działkowców zaproszono na skromny poczęstunek i rozmowy przy kawie, harbacie i ciastku w kawiarnianym klimacie.

 

Za obecność przybyłych Gości i Działkowców bardzo dziękujemy.

 

Zarząd ROD im. Wł. Reymonta

Rodzinny Ogród Działkowy im. Władysława Reymonta w Łodzi 2014 by LK

autorzy zdjęć: Działkowcy

  W dniu 1 października o godzinie 14:00 w ogrodzie im. Wł. Reymonta w Łodzi odbył się Dzień Działkowca.

Na początku wydarzenia prezes powitał przybyłych gości i jak co roku, uczczono minutą ciszy zmarłych działkowców (o niektórych z nich przeczytacie Państwo w zakładce "Ku pamięci" na naszej stronie internetowej).

 

 W dalszej części przedstawiono krótką historię naszego ogrodu, nie bez przyczyny. Tego roku Zarząd ROD przygotował niespodziankę, a miano-wicie odsłonięcie zabytkowego szyldu Naszego ogrodu. Szyld ten w latach 60-tych XX wieku został zamontowany przy dawnym wejściu do ogrodu, od ul. Źródłowej (przy szpitalu MSWiA).
 Wraz z wymianą nowej bramy wejściowej został wiosną 2020 roku zdemontowany,, a następnie  odrestaurowany w 2022 roku. Zawieszony w dniu 1.10.2022r. na elewacji naszej świetlicy ogrodu będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń.

 

 W części oficjalnej wyrażono uznanie dla ogrodowej społeczności, dlatego też przyznano między innymi odznaki "zasłużonego Działkowca" oraz "za zasługi dla ROD" dla tych działkowców, którzy przez lata wyróżniali się w pracy na rzecz Ogrodu i Związku.

 

 Komisja ds. Odznaczeń Zarządu ROD przyznała brązowe odznaki dla siedmiu działkowców.

 

 Następnie wszystkim nominowanym  działkowcom
z naszego Ogrodu Uchwałą Okręgowego Zarządu Łódzkiego PZD przyznano pięć srebrnych odznak.

 

 

 

 

 

DZIEŃ DZIAŁKOWCA 01.10.2022r.

 ul. Źródłowa 36/38, 91-735 Łódź

  504 165 304

rod.reymonta@wp.pl

 

 

Polski Związek Działkowców
Stowarzyszenie Ogrodowe w W-wie

Rodzinny Ogród Działkowy

im. Władysława Reymonta w Łodzi